VETERAN RALLY2017

2.9.2017 proběhla VETERAN RALLYE Františkovy Lázně. Z původně přihlášených devadesáti čtyř účastníků jich přijelo na start sedmdesát šest. Ti co nepřijeli nevěřili tomu, že by se mohlo počasí zlepšit oproti předchozím dnům, kdy lilo jako z konve. Pořadatelům ale štěstí přálo a po celou dobu akce nespadla ani kapička deště.

Akce byla zorganizována v jiném formátu než v předchozích ročnících. Účastníci si zvolili rychlostní kategorii A, kde byla stanovena průměrná rychlost 30 km/hod nebo kategorii B s rychlostí 40 km/hod. Trať vedená po silnicích chebského okresu měřila 62 km. Čas průjezdu tratě byl pro kategorii A 2 hodiny a 4 minuty, pro kategorii B 1 hodina a 33 minut. Za jakoukoliv odchylku inkasovali účastníci trestné body. Za cílem byla ještě  zkouška parkování, která se rovněž započítávala do hodnocení.

Na odpolední výstavě si návštěvníci měli možnost prohlédnout vozidla soutěžících, členů HISTORIA MOTOR CLUBU a TRAKTOR KLUBU Skalná. Dohromady to bylo více jak stovka strojů, takže bylo co obdivovat.

Celkové výsledky i výsledky jednotlivých kategorií jsou v přiložených dokumentech.

a nebo zde: sup69.rajce.idnes.cz/7.veteran_rallye_Frantiskovy_Lazne_2.9.2017/

Pořadatele příjemně překvapila účast soutěžících ale i vysoká účast diváků. Děkujeme.